Bobr Cup '98

Závod, který se nevzdává

Bobr Cup - 4. ročník, Litovel 10.10.1998
Pažout, Radek a Kamil

Bobr Cup je Mezinárodní mistrovství České republiky v extrémním závodě štafet s podtitulem ZÁVOD, KTERÝ SE NEVZDÁVÁ. Každá štafeta má tři členy - běžce (15 km), horského cyklistu (25 km) a kajakáře (9 km), ta naše startovala pod jménem KaPaRa, ve složení Kamil - Pažout - Radim a se skoro stejně velkým podpůrným týmem Eva a Klára.

KaPaRa
KaPaRa = běžec, kolař a kajakář.

Zvláštností běhu a kola byly dva brody, kdy v tom prvním se muselo i kousek plavat (10. října), cyklisti i s kolem. Kajakáři nezůstali pozadu, na jednom místě museli z lodě a také si zabrodili. Dopadli jsme mnohem lépe než při prvním pokusu, z 91 mužských štafet jsme se umístili na 33. místě, se ztrátou 40 minut na vítězné družstvo. Dokonce jsme porazili i první ženskou štafetu. Počasí vyšlo, závod se líbil a tak nezbývá, než se těšit na další ročník.