Další
KALIM -> LYŽE -> Grossglockner '00 (1/7)

Grossglockner '00

Skialpinistický výlet

12. - 16. ledna 2000
Tonda, Ampér, Kira a Kamil
Výprava
Celá naše výprava před Johanisbergem.

Poprvé jsem na skialpinistický výlet do oblasti Grossglockneru, nejvyšší to hory Rakouska, vyrazil s několika Frýdečáky loni. Jenže jsem špatně pochopil Tondovu dobře míněnou radu, jdětě na chatu Franze-Josefa po Hochalpenstrasse. Sice jsme po ní šli, ale ze severu, vždy jsem sem přijížděl ze severu, tak mne ani nenapadlo, že Tonda měl na mysli z jihu. A to byla chyba, ze severu je to mnohem a mnohem dále, než z jihu. Navíc se přidalo ne moc dobré počasí a výsledek byl nic moc. Skončilo to spaním dvě noci v muzeu pod Edelweisspitze a neustálým šlapáním v obrovském větru a s nepřítelem báglem na zádech. Když to fouklo a člověk nebyl připravený, tak hned ležel na zemi.

Další fotografie z této předchozí výpravy najdete u Pažouta.

Letos je to zcela jinak, jako vždy pod Tondovým vedením, po celou dobu obloha bez mráčku. Můžete se teď podívat i vy, jak je u Grossglockneru dneska. Po našem příjezdu zpět byla několik dní vidět jen bílá mlha.

Opět jsem se balil na poslední chvíli, i když jsem si snad už miliónkráte sliboval, že příště bude jinak. S oblečením a materiálem není problém, to projedu seznam a vše naházím na hromadu, ale s jídlem. Předpokládal jsem, že ho před nabalením proberu, ale nakonec nebyl čas a vzal jsem s sebou vše. Výsledkem byl nejtěžší a největší batoh. Nejhorší na tom bylo, že jsme skoro nic nejedli a většinu jsem přivezl zpět domů.

Konečně odjezd, 18:04 vyjíždím vlakem směr Brno, ve 21:00 přesedám do auta a míříme na jih. Na hranici se nám podařilo cvičně propašovat jedinou naší slečnu, psici Kiru, a už nás čekala pro nás známá trasa Vídeň - Graz - Klagenfurt - Heiligenblut a pak po Hochalpenstrasse až na parkoviště u horní stanice lanovky - Rossbach (1724 m n.m.). Je 5:30 ráno a jdeme si v autě chvíli pospat.

Ostrava (260) - Brno - Vídeň - Graz - Klagenfurt - Heiligenblut - Rossbach (1724)

 

Zpět na:

Glockner '00

Info

Vydáno
1.5.2000
Počet návštěv
06129

[ KALIM | CESTY | HORY | LYŽE | OBRÁZKY | RŮZNÉ | OHLASY | SVĚT ]
(c) 1998-2024 .:. Kalim .:. Ze života bývalého horolezce .:. kalim@seznam.cz