Zpět
Další
KALIM -> CESTY -> Norsko '00 (7/13)

Bergen

A teď směr civilizace, na chvíli. Z počátku stále projíždíme zajímavými horami, střídavě koukám, střídavě spím, ale to častěji. A pořád tunely a tunely a tunely.

Bryggen
Bryggen, stará dřevěná část města Bergen.

Bergen - druhé největší město Norska, přes 200 000 obyvatel, procházíme Bryggen, starou dřevěnou část města, která je chráněnou památkou UNESCO. Pak na nábřeží baštíme čerstvé ryby, což je příjemná změna oproti našim konzervám, s Evou jsme navštívili místní věž a co je nejdůležitější, konečně si pořizujeme malé trolly (100 NOK), je pěkné, že i takové drobné hlouposti se dají platit platební kartou.

Jelikož máme čas, jdeme na okružní jízdu lodí White Lady (80 NOK) po přístavech a okolí Bergenu, vystupujeme jako 4 studenti a 4 dospělí, ale nyní již nevím, kdo jako imitoval studenta. Loď jezdí každý den v 14:40, plavba trvá 60 minut. V Bergenu jsme nakonec utratili nejvíce penízků z celého Norska.

Bergen
Rybí trh v Bergenu.

V 16:00 zasedám za volant já a začíná drama, jediná hádka v Norsku, boj v autě, jedni chtějí doprava, druzí doleva, boj, nakonec zabloudíme a stejně jako v Oslo, platíme vjezd do města podruhé (10 NOK) a v 17:00 jsme zpět na tom samém místě.

Za pořádného lijáku míříme směrem na Eidfjord, malý trajekt z Bruraviku do Brimnes(92 NOK) již pro nás není žádná zvláštnost, a k večeru opravdu do Eidfjordu vjíždíme, sháníme tady informace o self service chatách, ty ale nikde nezískáme, tak v kempu bereme vodu a jedeme do hor.

Vik - Bergen - trajekt Bruravik/Brimnes - Eidfjord

Zpět na:

Info

Vydáno
1.10.2001
Počet návštěv
05936

[ KALIM | CESTY | HORY | LYŽE | OBRÁZKY | RŮZNÉ | OHLASY | SVĚT ]
(c) 1998-2024 .:. Kalim .:. Ze života bývalého horolezce .:. kalim@seznam.cz