Zpět
Další
KALIM -> CESTY -> Norsko '00 (9/13)

Na jih

Parádní snídaně, smaženice z křemenáčů! Nutno ale přiznat, že většina výpravy nevěřila mým znalostem hub a baštila své. Stejně určitě potají záviděli. Už nám zbývá jen cesta domů, opět je pěkné vedro a my máme auto bez klimatizace.

Svačinka
Skandinávská svačinka.

Přes Oslo jedeme již po známé silnici na ji, před hranicemi utrácíme poslední drobné NOKy za čokolády a nanuky a jsme ve Švédsku, před Göteborgem tentokráte raději telefonicky objednáváme místa na trajektu, kousek před Malmö večeříme a dáváme si poslední skandinávský fotbálek. Posádka mého auta již nemůže vydržet puch z mých sandálů, tak fasuji mýdlo a musím je i sebe umýt. Již nikdy černé sandály Olympikus!

Kupodivu jsme v přístavu podle plánu, 21:15, trajekt z Trelleborgu do Rostocku (245 DEM) má odjet v 23:00. Jelikož jedeme stejným parníkem, tak najisto jdeme do naší obrazárny, ale ta je již obsazena, tak spíme na horní palubě. Což mělo velkou výhodu, jelikož jsme zlikvidovali poslední zásoby piva a vodky, tak bylo třeba navštěvovat latrínu, a přes palubu do moře to bylo blíže, než bloudit po lodi a hledat wc.

Trajekt
Noc na trajektu.

Rostock - Berlín - Drážďany a jsme v Teplicích, zase v restauraci Madagaskar na náměstí, stejně jako na začátku cesty. Jako zpestření pozorujeme Městskou policii, jak pravidelně obchází náměstí a kontroluje parkovací lístky a dává cizincům botičky a pak pokuty, byli neoblomní, za rohem čekali až od auta lidi odejdou a pak naběhli.

Po dobrém oběde a policejním představení se jdeme dorazit do cukrárny, na to jsme se již moc dlouho těšili, dávám si vysněný větrník a tím cesta končí. Jsme doma. Už jen kousek do Ostravy. Bylo moc dobře.

mýto - Oslo - Göteborg - Trelleborg - Rostock - Berlin - Drážďany - Teplice - Ostrava

Zpět na:

Info

Vydáno
1.10.2001
Počet návštěv
05217

[ KALIM | CESTY | HORY | LYŽE | OBRÁZKY | RŮZNÉ | OHLASY | SVĚT ]
(c) 1998-2024 .:. Kalim .:. Ze života bývalého horolezce .:. kalim@seznam.cz